Naujienos, TI|

Ar mokslininkai per lėtai reaguoja į socialinius iššūkius taip per vėlai informuodami politikos formuotojus? Ar politikos formuotojai žino, kaip užduoti klausimus mokslininkams, kad gautų reikiamus įrodymus? Ar lietuvių (bei anglų) kalba – pakankama komunikacijos forma šioms dviems grupėms suprasti vienai kitą?

 

Siekdamas ieškoti atsakymų į šiuos klausimu, 2023 m. birželio 12-15 d. LSMC Sociologijos instituto Demografinių ir šeimos tyrimų skyriaus jaun. m. d. dr. Vytenis Juozas Deimantas dalyvavo Europos komisijos (EK) Jungtinio mokslo centro ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) surengtuose „Science 4 Policy“ mokymuose, skirtuose parengti instruktorius, gebančius padėti Belgijos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Latvijos, Lietuvos ir Nyderlandų mokslininkams bendradarbiauti su politikos formuotojais minėtose šalyse.

 

Skirtingų šalių instruktoriai jau padėjo daugiau nei 700 Europos mokslininkų efektyviau perteikti savo tyrimų svarbą ir socialinę naudą pasitelkiant tokius naujus įgūdžiais, kaip pagrindinių mokslinių rezultatų identifikavimas ir viešinimas, politikos krypčių ir politinių ciklų suvokimas ir įtaka mokslininkų darbo kontekste bei efektyvus duomenų komunikavimas.

 

Lietuvoje už šio projekto sklaidą ir instruktorių atranką atsakingi Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos mokslo taryba bei Lietuvos socialinių mokslų centras, kuriems V.J.Deimantas dėkoja už pasitikėjimą.

 

Daugiau apie projektą čia.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content