Naujienos, TI|

2024 m. kovo 21 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Lietuvos socialinių mokslų centro 2023 m. viešas veiklos pristatymas. Renginio metu LSMC direktorius Boguslavas Gruževskis pristatė Centro vykdomus tyrimus, mokslinę produkciją, nacionalinius ir tarptautinius projektus, mokslininkų įdirbį prisidedant prie viešosios politikos formavimo.

Renginio dalyvius sveikino Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras, pažymėjęs LSMC mokslininkų matomumą žiniasklaidoje ir įteikęs LSMC direktoriui Boguslavui Gruževskiui LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtą Garbės ženklo apdovanojimą už „už ilgametį atsakingą ir rezultatyvų darbą socialinių mokslų srityje, siekiant juo grįstų viešosios politikos sprendimų ir inovacijų diegimo stiprinant mokslo, verslo ir visuomenės sanglaudą, pedagoginę veiklą ir indėlį į institucinę plėtrą“.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas Gintaras Valinčius, pabrėžęs socialinių mokslų vaidmens svarbą ir su dirbtinio intelekto bei didžiųjų duomenų naudojimu susijusius artimiausios ateities iššūkius ir galimybes. Prie diskusijos prisijungęs LR Seimo Ateities komiteto biuro patarėjas Giedrius Viliūnas akcentavo LSMC mokslininkų įdirbį ir socialinių mokslų svarbą viešosios politikos formavimui.

Renginio metu LMT Humanitarinių ir socialinių mokslų ekspertų komiteto pirmininkė Jurgita Verbickienė skaitė pranešimą „Humanitariniai ir socialiniai mokslai Lietuvoje. Kur buvome, kur esame ir kokiomis kryptimis norėtume judėti?“, kuriame atkreipė dėmesį į besikeičiantį socialinių ir humanitarinių mokslų vaidmenį bei kylančius iššūkius, taip pat šiems mokslams skiriamą nepakankamą dėmesį šalies strateginiuose dokumentuose. J. Verbickienė pasidžiaugė, kad Lietuvoje judama link mokslo produkcijos kokybės ir poveikio visuomenei vertinimo ir pradėti taikyti CoARA principai vertinant LMT projektus.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content