Naujienos, TI|

Prieš metus priėmus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso pataisas kriminalizuotas persekiojimas yra rimta visuomenės sveikatos problema ir žalinga viktimizacijos forma, sukelianti fizines, socialines ir (ar) psichologines pasekmes aukai. Lietuvoje vienas iš šešių apklaustųjų yra patys patyrę persekiojimą, o kas ketvirtas savo aplinkoje pažįsta nuo to nukentėjusių žmonių. Visgi net 61 proc. šio sistemingo, įkyraus ir nepageidaujamo elgesio aukų apie patirtą persekiojimą niekam nepranešė. Šiuos duomenis atskleidžia Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto (LSMC TI) tyrėjų baigiamo įgyvendinti projekto „Persekiojimas artimoje aplinkoje: suvokimas, paplitimas ir reagavimo į jį galimybės Lietuvoje“ (PERARA) metu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

 

Maloniai kviečiame į 2022 m. gruodžio 16 d. vyksiančią mokslinę-praktinę konferenciją „Persekiojimas: suvokimas, paplitimas ir reagavimas Lietuvoje“. Remiantis atliktų mokslinių tyrimų rezultatais bei praktine institucijų patirtimi renginio metu bus pristatyta persekiojimo situacija šalyje, teisinis reguliavimas ir kriminalizavimo reikšmė. Taip pat bus apžvelgtas teisėsaugos atstovų požiūris į persekiojimo problemą bei pristatyta per pastaruosius metus jų sukaupta reagavimo į persekiojimo atvejus patirtis. Diskusijos metu su suinteresuotomis institucijomis bus aptariamos tyrimų pagrindu parengtos rekomendacijos.

 

Konferencijos data – 2022 m. gruodžio 16 d. (penktadienis) nuo 9.00 iki 12.30 val.

Konferencijos vieta – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius), Renginių erdvė, III a. 305 kab.

 

Kviečiame renginyje dalyvauti gyvai. Nesant tam galimybės, likus dienai iki renginio jūsų nurodytu el. pašto adresu bus atsiųsta nuoroda į konferencijos tiesioginę transliaciją internete. Visais atvejais būtina registruotis iki 2022 m. gruodžio 14 d. 17.00 val. užpildant dalyvių anketą.

Daugiau informacijos el. p. justinas.paliauka@teise.org.

 

Renginio dalyvius sveikins:

  • Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė
  • dr. Ilona Laurinaitytė, PERARA projekto vadovė ir vyriausioji mokslo darbuotoja

 

Pranešimus skaitys:

  • dr. Ilona Laurinaitytė, PERARA projekto vadovė ir vyriausioji mokslo darbuotoja
  • dr. Ilona Michailovič, PERARA projekto vyriausioji mokslo darbuotoja
  • Liubovė Jarutienė, PERARA projekto jaunesnioji mokslo darbuotoja
  • Eglė Maziliauskienė, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Veiklos koordinavimo ir kontrolės valdybos viršininkė
  • Aleksandras Berezovskij ir Emilija Grigaliūnienė, Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos viršininkas ir K1 skyriaus vyriausioji specialistė

 

Diskusijoje dalyvaus:

  • Aleksandras Berezovskij, Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos viršininkas
  • Dalia Puidokienė, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro įkūrėja ir vadovė
  • Eglė Maziliauskienė, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Veiklos koordinavimo ir kontrolės valdybos viršininkė
  • Liubovė Jarutienė, PERARA projekto jaunesnioji mokslo darbuotoja
  • Vaidas Viršilas, Lietuvos probacijos tarnybos Resocializacijos ir priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas
  • Teismų atstovas (-ė)

Diskusiją moderuos doc. dr. Ilona Michailovič, PERARA projekto vyriausioji mokslo darbuotoja

 

PERARA projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. S-GEV-21-4) ir palaiko gausus būrys institucinių partnerių: LR teisingumo ministerija, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija, LR generalinė prokuratūra, Nacionalinė teismų administracija ir Kalėjimų departamentas prie LR teisingumo ministerijos.

 

Kviečiame dalyvauti.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content